Τετάρτη 19 Μαΐου 2010

Γουμένισσα-Αιγινιακός:66-91

Με νίκη έκλεισε την χρονιά ο Αιγινιακός μετά την εκτός έδρας επικράτησή του απέναντι στην Γουμένισσα με σκορ 66-91.
Καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης οι παίκτες μας ήταν συγκεντρωμένοι και ήξεραν τι ήθελαν μέσα στο παρκέ. Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο παίζοντας πιο επιθετικά κλείδωσαν την νίκη με το τελικό σκορ να είναι 66-91.
ΜVP για τον Αιγινιακό είναι ο Μιχαηλίδης Τρύφων ο οποίος πέτυχε 20 πόντους και 3 τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 27-20, 33-38, 48-65, 66-91
ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Καλέσης):
Ευθυμιάδης 20 (3), Ζαμπεκίδης, Νότης 19 (3), Τοπουζίδης 9, Τάτσης 2, Βαρβούτας 16 (2).
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Χατζούλης):
Αμούτζιας 7 (1), Καλαϊτζίδης 8 (2), Παπαβασιλείου 10 (1), Λωτζανιώτης 14 (2), Κουρκούτας 17 (3), Παπουλίδης 13, Στυλιανίδης 2, Μιχαηλίδης 20 (3).

Κυριακή 16 Μαΐου 2010

Οι διαιτητές στον αγώνα με την Γουμένισσα

Ορίστηκαν οι διαιτητές για τον αγώνα Α.Ο.Κ Γουμένισσας - Α.Ο.Κ Αιγινιακός που θα διεξαχθεί την Κυριακή 16/5/10 στις 18:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Γουμένισσας.
Πρόκειται για τους κ.κ Μοσχότογλου και Μηλαπίδης.

Τρίτη 11 Μαΐου 2010

Αιγινιακός-Έδεσσα:67-69

Δεν τα κατάφερε ο Αιγινιακός στην τελευταία εντός έδρας αναμέτρηση για την φετινή χρονιά και ηττήθηκε από την ομάδα της Έδεσσας με σκορ 67-69.
Ο Αιγινιακός αγωνίστηκε πολύ καλά και ήταν μπροστά στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως κάποια καθοριστικά λάθη δεν επέτρεψαν στην ομάδα μας να κατακτήσει τους δυο βαθμούς και το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 12-13, 29-32, 51-44, 67-69.
Αμούτζιας 6, Παπαβασιλείου 8 (1), Λωτζανιώτης 16 (4), Κανλής 7 (1), Κουρκούτας 7 (1), Μιχαηλίδης 7 (1), Παπαδόπουλος 2, Παπουλίδης 5, Καλαϊτζίδης 8 (1).
ΕΔΕΣΣΑ (Σταυρόπουλος):
Γκέκας 4, Λούσης 2, Σταυρουλάκης 4, Μαύρος 30 (4), Γεωργιάδης 7, Νικολαΐδης 12, Δοδόπουλος 10.

Σάββατο 8 Μαΐου 2010

Οι διαιτητές στον αγώνα με την 'Εδεσσα

Ορίστηκαν οι διαιτητές για τον αγώνα Α.O.K Aιγινιακός - Έδεσσα που θα διεξαχθεί την Κυριακή 9/05/2010 στις 18:00 στο κλειστό γυμναστήριο του Αιγινίου.
Πρόκειται για τους κ.κ Θωμόπουλος Β. και Εδιάρογλου.