Τετάρτη 25 Οκτωβρίου 2017

Eδεσσαϊκός B.C-Α.Ο.Κ Αιγινιακός:54-49

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο Δημοτικό αθλητικό κέντρο Έδεσσας από τον τοπικό Εδεσσαϊκό με σκόρ 54-49 για την 3η αγωνιστική της Α' Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.Μ.
Ο Εδεσσαϊκός μπήκε καλύτερα στην αναμέτρηση κλείνοντας το δεκάλεπτο με σκορ 21-12.
Από το 13' του αγώνα ο Αιγινιακός πέρασε στην αντεπίθεση μειώνοντας την διαφορά στο ημίχρονο.
Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης και μέχρι το τέλος της οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ χωρίς καμία να πάρει ισχυρό προβάδισμα.Στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Εδεσσαϊκός ήταν μπροστά με 50-47.Οι άστοχες επιθέσεις από πλευράς Αιγινιακού και η ευστοχία των γηπεδούχων από την γραμμή των ελευθέρων βολών έδωσαν το ροζ φύλλο αγώνα στον Εδεσσαϊκό με τελικό σκορ 54-49.
Την επόμενη αγωνιστική (4/11) ο Αιγινιακός θα αντιμετωπίσει τον Κεραυνό Άσπρου στο Αιγίνιο.

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Καραμανλής
Δεκάλεπτα: 21-12, 33-30, 39-41, 54-49.
Εδεσσαϊκός B.C(Σταυρόπουλος): Πέτκος 12(1), Χατζηχαρίσης 6, Υφαντίδης 11, Τσάμης 2, Τότλης 2, Κληντσάρης 6, Καραϊσαρίδης, Δοδόπουλος 15(1), Τέντζερης, Ξυλουργίδης, Δουλκερίδης.
Α.Ο.Κ Αιγινιακός(Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας, Κατσιάνος 10(2), Αργυρόπουλος 5(1), Κοντόπουλος 6, Κοίλιας, Βουλτσίδης 12(2), Κιρκιντζώτης 2, Μελίδης 1, Παπαμιχαήλ 12, Στάμος 1, Δεμερτζής, Φανούλης.