Δευτέρα 10 Ιανουαρίου 2011

Μεταμόρφωση Βόλου - Ginox Αιγινιακός:78-69

Ήττα με πολλά παράπονα υπέστη η ομάδα μας στο κλειστό Β.Παρασκευοπούλου στον Βόλο με σκορ 78-69.
Η αναμέτρηση από την αρχή προέβλεπε ότι θα γινόταν ένα πολύ καλό παιχνίδι. Μεταμόρφωση Βόλου και Αιγινιακός συμβάδιζαν στο σκορ. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε υπέρ των γηπεδούχων 23-21 ενώ στο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε στο σκορ 40-43.Στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης και συγκεκριμένα προς το τέλος της η ομάδα μας δέχτηκε μια τεχνική ποινή που κακώς δόθηκε και έτσι άλλαξαν οι ισορροπίες στο παιχνίδι και χάθηκαν οι 2 βαθμοί στις λεπτομέρειες.
Πολύ καλή παρουσία του αρχηγού του Αιγινιακού Λοτζανιώτη Ηλία με 26 πόντους και 2 τρίποντα.

Διαιτητές: Θεοδώρου - Μανιός.
Τα δεκάλεπτα: 23-21, 40-43, 59-57, 78-69.
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ.7 (1), Καραγιώργος Ι. 6 (1), Καλογερόπουλος 8, Τσαπραΐλης 3, Υφαντόπουλος 2, Μπόγδανος 18 (1), Ντίκας 4, Τοπούζης 18, Φρουσκλιάς 11, Καραρήγας 3.
Ginox A.O.K ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 12 (1), Καλαϊτζίδης 2, Παπουλίδης 12, Βουλτσίδης 6 (2), Κουρκούτας 6 (1), Αλβανός 2, Δένης 3, Λωτζανιώτης 26 (2).