Κυριακή 13 Φεβρουαρίου 2011

Αιγινιακός-Πανεδεσσαϊκός:81-48

Εντός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα μας καθώς επιβλήθηκε του Πανεδεσσαϊκού με το ευρύ σκορ 81-48.
Στο πρώτο παιχνίδι του προπονητή μας Τάσου Θωμαΐδη στον πάγκο του Αιγινιακού η ομάδα παρουσιάστηκε διαφορετική προς το καλύτερο και μπόρεσε να κατακτήσει άνετα το ροζ φύλλο αγώνα.
Με την έναρξη της αναμέτρησης οι παίκτες μας κατάφεραν να περάσουν μπροστά. Στο 6' το σκορ ήταν 14-7 ενώ το πρώτο δεκάλεπτο έληξε 22-17.Στην δεύτερη περίοδο ο Αιγινιακός πίεσε ακόμη περισσότερο θέλοντας να καθαρίσει από νωρίς την υπόθεση νίκη και στο 16' η διαφορά έφτασε στους 15 πόντους(35-20) ενώ μέχρι την λήξη του ημιχρόνου η ομάδα μας με συνεχόμενους αιφνιδιασμούς και τρίποντο του Μπάγκι Αναστάσιου κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια έχοντας εξασφαλίσει διαφορά 22 πόντων (44-22).
Στο τρίτο δεκάλεπτο η επιθετική διάθεση των παικτών μας συνεχίστηκε.51-38 στο 26' και 62-38 στο 30' με τον Λοτζανιώτη Ηλία να πετυχαίνει τρίποντο στην λήξη του δεκαλέπτου και να διευρύνει ακόμη περισσότερο το σκορ.
Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ο προπονητής μας συνέχισε να δίνει εντολές στους παίκτες για να μην χαλαρώσουν.72-39 στο 35' με το τελικό σφύριγμα να βρίσκει την ομάδα μας νικήτρια με σκορ 81-48.

Διαιτητές: Κονταράτος - Καρακώστας.
Τα δεκάλεπτα: 22-17, 44-22, 62-38, 81-48.
Ginox A.O.K ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Θωμαϊδης): Μπάγκι 10 (2), Καλαϊτζίδης 1, Βαφείδης Γ. 4, Στυλιανίδης 2, Παπουλίδης 3, Βουλτσίδης 23 (2), Κουρκούτας 16 (2), Αλβανός 6, Δένης 5, Λωτζανιώτης 4, Γκουντίνας 2, Μωυσίδης 5.
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Πέτκος, Θεοδώρου, Σταμπουλής, Τσάμης 4, Σιάμης, Δοβόπουλος 2, Μπέλλος 12 (2), Νότης 4, Σταυρουλάκης 22 (2), Γκέκας 4.