Κυριακή 1 Απριλίου 2012

Διόσκουροι-Αιγινιακός:73-87

Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας η οποία επιβλήθηκε των Διοσκούρων στο Δ.Α.Κ Κοζάνης με σκορ 73-87.
Με την έναρξη της αναμέτρησης ο Αιγινιακός δεν ξεκίνησε καλά και μέχρι το ημίχρονο βρισκόταν πίσω στο σκορ.
Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη του πρώτου ημιχρόνου και με μία αντεπίθεση διαρκείας η ομάδα μας κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ και να το διευρύνει συνεχώς μέχρι και την λήξη του παιχνιδιού.Τελικό σκορ 73-87.
Την επόμενη αγωνιστική ο Αιγινιακός έχει ρεπό.

Διαιτητές: Ζαγορίδης - Κοϊμτζόγλου.
Τα δεκάλεπτα: 24-15, 46-39, 56-69, 73-87.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μπαρτζώκας): Κατσέλας, Βλάχος 11, Κωνσταντινίδης 4, Μπάμπος 10, Μαυρίδης 18, Καρανώτας 8, Μακρής 10 (2), Καραγιαννίδης 12 (2), Βλαχόπουλος, Αμαραντίδης.
Α.Ο.Κ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Θωμαϊδης): Μπάγκι 18 (2), Μαυρίδης 16 (1), Τσαϊτουρίδης 2, Μιχαηλίδης 12 (1), Θεολόγου, Στυλιανίδης, Αλβανός 7 (1), Καραϊσκος 12 (2), Βουλτσίδης 18 (4), Ζεμπεκίδης.