Δευτέρα 28 Μαρτίου 2011

Αετός Κιλκίς-Αιγινιακός:60-57

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο κλειστό γυμναστήριο του Κιλκίς από τον τοπικό Αετό με σκορ 60-57.Με την έναρξη της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν πιο αποτελεσματικοί στην επίθεση με αποτέλεσμα η ομάδα μας να κυνηγάει συνεχώς στο σκορ.
Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός μπόρεσε να ισορροπήσει το παιχνίδι ισοφαρίζοντας 53-53 στο τέλος του δεκαλέπτου.Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας δεν κατάφερε να αγωνιστεί επιθετικά και πραγματοποίησε αρνητικό ρεκόρ 4 πόντων με αποτέλεσμα να ηττηθεί σε ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι και να μπει σε περιπέτειες μέχρι την λήξη του πρωταθλήματος.
Δεν αγωνίστηκε ο Μπάγκι Αναστάσιος ενώ τραυματίας αποχώρησε ο Λοτζανιώτης Ηλίας.

Διαιτητές: Συμεωνίδης - Θεοδώρου.
Τα δεκάλεπτα: 21-16, 39-30, 53-53, 60-57.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ημερίδης 19 (3), Παπαδόπουλος 6, Πατσούρης, Δαρβάγκας, Ξανθόπουλος, Παπαβασιλείου 16 (4), Γιαχανατζής Β. 9 (1), Φλιάτης 5 (1), Βογιατζής 5, Γιαχανατζής Α.
Ginox A.O.K ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Θωμαΐδης): Καλαϊτζίδης 5 (1), Παπουλίδης 8, Βουλτσίδης 12 (2), Λωτζανιώτης 11, Στυλιανίδης 4, Κουρκούτας 10 (2), Αλβανός 3, Δένης 2, Γκουντίνας 2.