Τρίτη 18 Μαρτίου 2014

Α.Ο.Κ Αιγινιακός-Φ.Ο Αριδαίας:66-74

Για την 21η αγωνιστική του Α΄ τοπικού πρωταθλήματος, ο Α.Ο.Κ Αιγινιακός ηττήθηκε στο Αιγίνιο από τον Φ.Ο.Αριδαίας, με σκορ 66-74.
Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο μέχρι και το τελευταίο λεπτό του αγώνα, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Αιγινιακού είπε τα εξής:
''Για άλλη μία αγωνιστική χάσαμε ένα παιχνίδι στις λεπτομέρειες. Θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει εάν στο τέλος ήμασταν πιο εύστοχοι σε κάποια ξεμαρκάριστα σουτ. Κοντράραμε στα ίσια την ομάδα της Αριδαίας, η οποία είναι πρώτη και ξέραμε τον βαθμό δυσκολίας του σημερινού παιχνιδιού. Τα παιδιά έδειξαν μεγάλη διάθεση και ωριμότητα για ένα τέτοιο παιχνίδι και παρόλα τα προβλήματα απουσιών που έχουμε, διεκδικήσαμε το παιχνίδι εώς το τέλος''.
Την επόμενη αγωνιστική ο Α.Ο.Κ θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Π.Α.Σ Αετό Κιλκίς, για την τελευταία αγωνιστική.

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χαρακλιάς.
Δεκάλεπτα: 21-18, 39-33, 56-57, 66-74.

Α.Ο.Κ Αιγινιακός (Λοτζιανιώτης): Μωυσίδης 15(2), Κατσιάνος 21(3), Στάμος 7(1), Τερζής 5(1), Αναστασιάδης 3(1), Μελίδης 4, Κολαξίδης 9,βουλτσίδης Κ. 2, Τσικούρας, Τοπαλίδης, Κισκινίδης.

Φ.Ο Αριδαίας (Λούσης): Τοπαλίδης 14, Χραλαμπίδης 20, Μπεγλόπουλος 12, Παπαβραάμ 4, Αβραμίδης 4(1) , Τσεκούρας 2, Μακρόπουλος 18(3), Κανονίδης Γ., Κανονίδης Ι., Μαυρίδης.